250 tys. zł od ministerstwa!

Kongres Turystyki Polskiej został uznany w Ministerstwie Sportu i Turystyki za jedno z priorytetowych wydarzeń 2016 roku. Jego organizację wsparto kwotą 250 tys. złotych.

Była to jedna z wyższych dotacji, jakie komisja konkursowa Departamentu Turystyki przyznała na zadania publiczne w zakresie turystyki na ten rok.

– Bardzo się cieszę, że w ministerstwie dostrzeżono potrzebę organizacji tego ważnego dla całej branży turystycznej, ale także i dla rozwoju gospodarki Polskiej wydarzenia. Ten zastrzyk finansowy pozwoli miastu Świdnica i partnerom, z którymi organizujemy kongres, na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych już podczas ubiegłorocznej konferencji przygotowawczej założeń i celów – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i dodaje, że dotacja z ministerstwa przy wkładzie finansowym miasta oraz innych partnerów i sponsorów zaangażowanych w kongres sprawią, że o jesiennym kongresie w Świnicy będzie mówiło się w całej Polsce.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że burzliwe dyskusje i wypracowane podczas kongresu wnioski przyczynią się do rozwoju turystyki w regionach, co będzie miało bezpośredni wpływ na progresję tej dziedziny gospodarki w całym kraju.


error: KOPIOWANIE ZABRONIONE
Skip to content